- Головна сторінка -
- Видалення кіст

Видалення кісти зуба
Виникнення або наявність кісти зуба супроводжується появою дискомфортних відчуттів при накушуванні на зуб, набряклістю і почервонінням ясен в області кісти, больовим синдром в щелепі, що не має певної локалізації.
Залежно від розташування і причини виникнення кісти діляться на такі види як:
- фолікулярна кіста зуба (зубовмісна) – розвивається внаслідок інфікування зубного зачатка зуба, яка не прорізався (часто зверхкомплектного і зуба мудрості);
- радикулярна кіста зуба – з’являється при хронічному періодонтиті;
- кератокіста зуба (первинна) – розвивається на залишках зубоутворювальної тканини при порушеннях розвитку зуба;
- кіста прорізування – з’являється в період прорізування постійного зуба у дітей 7-10 років.
Часто в стоматологічній практиці, ми стикаємося з неможливістю пролікувати зуб через наявність кісти. На жаль, в такому випадку немає іншого виходу, крім як видалити його і замінити цей дефект протезом або імплантатом.
Причини появи кіст можуть бути дуже різноманітні. Ось найпоширеніші з них:
- Погане лікування пульпіту, яке переросло в періодонтит
- Захворювання носоглотки типу гайморит, синусит;
- Прорізування зуба мудрості з ускладненнями;
- Травма з попутним попаданням інфекції;
Запальні процеси під коронкою.
Для виявлення кісти доктор призначає рентген-знімок, а для найбільш точного і інформативного аналізу потрібно комп’ютерна-томографія (КТ), остання процедура дозволяє в 3D форматі розгорнути і прокрутити всі ділянки, що найбільш інформативно показують зони ураження і проростання кісти.
На рентген-знімку видніється ділянка затемнення, що має специфічну форму, яка на тлі здорових, світлих тканин дуже добре виражений.
Лікування: В залежності від локалізації кісти зуба, ступеня розвитку запального процесу, лікар вибирає метод лікування. Розглянемо хірургічний спосіб лікування.
Найбільш часто застосовують цистектомії – оперативне втручання, при якому проводять видалення кісти зуба і пошкодженої частини кореня зуба. В результаті вдається зберегти зуб.
При цистотоміі проводиться часткове видалення кістозної оболонки з подальшим відаленням гнійного вмісту. Даний вид хірургічного втручання використовують при великих розмірах кісти.
Найрадикальнішим оперативним методом є гемісекція – видалення новоутворення, частини зуба і хворого кореня. Після проведення такого виду лікування потрібно подальше відновлення зуба.
Гемісекція є останньою ланкою. Оскільки полягає у видаленні зуба. Відбувається все досить стандартно. Доктор виконує знеболювання іннервуючого нервового волокна, далі за допомогою інструментів проводиться видалення зуба, після ретельної ревізії лунки необхідно закрити велику ділянку зруйнованої кістки кістковим матеріалом, додатково використовуючи PRF-мембрану. Далі рана зашивається і ведеться спостереження рани. Через два тижні проводиться зняття швів і контрольний рентген-знімок.
Запишіться на безкоштовну консультацію хірурга-стоматолога стоматології «Сніжана»